LOCKDOWN A STAROSTLIVOSŤ O NECHTY

 
Kozmetika, salóny, nechtové štúdia... Všetky "pôžitkárne" sú v dnešnej dobe zatvorené a vyzerá to tak, že celkom dlho ešte budú. Mnoho žien, ale aj mužov, využíva kadernícke služby svojich polovičiek, ktoré sa museli naučiť nie len strihať, ale aj farbiť vlasy a ženy sa v nechtovej starostlivosti spoliehajú prevažne na seba. Preto už mnohé internetové obchody ponúkajú rôzne zvýhodnené sady na aplikáciu gél laku v domácich podmienkach a tak ani zákazník nemusí hľadať, čo všetko na to bude potrebovať, ale môže si takúto celú sadu rovno zakúpiť.
 


 
To, či si produkty objednáte po jednom, alebo v kompletnej sade je už len na vás, no s určitosťou budete potrebovať tieto nasledovné veci: Lampu na vytvrdzovanie gél lakú, ktorá može byť UV alebo LED, ideálne kombinácia UV/LED, pretože nebude mať problém so žiadnym gél lakom, ani gélom v prípade, ak si budete chcieť robiť "umelé" nechty. Pri niektorých druhoch produktov, alebo vašej citlivosti nechtového lôžka však môžete pri vytvrdzovaní pociťovať pálenie. Stalo sa to už aj mne a preto ma veľmi milo prekvapilo, že táto moja UV/LED lampa má aj špeciálny program, ktorý ju zapne na dlhšiu dobu, pri nižšom výkone, aby sa tak obmedzilo v spomínanom pocite pálenia. Ďalej budete potrebovať niekoľko druhov pilníkov a blok na nechty, ktoré sú tiež nevyhnutnosťou. Okrem toho, že na začiatku neviete, aká drsnosť vám bude na prácu vyhovovať, všetky ostatné, ktoré vám ostanú "navyše" sa vám určite (tak, ako mne) zídu v aute, kabelke, nočnom stolíku, no proste všade tam, kde si môžete nechet poškodiť, zlomiť a zachrániť práve opilníkovaním. Pomarančové drievko je na prvý pohĺad nie práve najpotrebnešia vec, no jeho pomocou si upravíte nechtové lôžko, zatlačíte kožičku, utriete nemotorný gél lak z prsta, ale aj odstránite starú vrstvu farieb z nechtu.
 

 
Tekutiny, bez ktorých novú manikúrú nespravíte sú cleaner (na odmastenie nechtu pred začatím a utretie výpotku/lepkavej vrsty po poslednej vrstve top coatu/vrchného laku), acetón (na odstránenie starého gél laku) a primer (ktorý ja síce často nepoužívam, pretože nevidím rozdiel medzi trvácnosťou gél laku s ním, alebo bez, no možno na vaše nechty ho budete potrebovať). Všetky tieto produkty potom nanášate pomocou kúskov buničiny, ktorú síce môžete nahradiť odličovacími tampónikmi, ale toto riešenie je jednoznačne lacnejšie pre vašu peňaženku. Následne pomocou alobalu a namočenej buničiny v acetóne, nechty zabalíte, počkáte kým vám starý gél lak povolí a dáte ho dole. Na zjednodušenie tohto procesu, si môžete zaobstarať už vopred pripravené kúsky alobalu s pripevnenou buničinou, ktoré už iba upevníte na nechtoch. A hoci je potrebné sa snažiť produkovať čo najmenej odpadu, v staroslivosti o nechty som zatiaľ žiadnu "eko alternaívu takejto vaty" nenašla.
 

 

 Tými najpodstatnejšími produktami pri lakovaní sú samozrejme gél laky. Na začiatok budete potrebovať podkladový (base) a vrchný (top) gél lak, alebo alternatívne 2v1, ktoré budete používať pri hocijakej farebnej manikúre a rôzne farebné gél laky. Ja som ich v tejto sade mala 3 a farby som si sama vybrala podľa toho, aké sa mi páčili. Pri žltej a zelenej farbe som bola s odtieňom veľmi spokojná, zlatá však bola iná, ako som očakávala. Pokiaľ by som pod ňu nepoužia žltú farbu, gél lak by bol úplne priesvitný s maličkým množstvom zlatých trblietok. Ďalej čo sa týka konzistencie, je viac tekutá, avšak zároveň (čo je trochu zvláštne) sa aj zmršťuje od okrajov nechtov a preto bolo nemožné pretrieť voľný okraj, čo spôsobilo, že mi gél lak nevydržal tak dlho, ako inokedy zvykne. Farebne však tretia vrstva mala krásne prekrytie v žltej aj zelenej farbe. Po mojej skúsenosti sú gél laky spomínanej značky vhodné skôr pre tie dievčatá, ktoré radšej pracujú s redšími gél lakmi a pomerne rýchlo.

 


 
Na úplný záver ešte použite (tak, ako som konečne aj ja začala používať) olejček na nechty, ktorý vám nechtové lôžko zhydratuje, veľmi príjemne vonia a v nádobke plávajú malé sušené kvietočky, čo sa mne osobne veľmi páči. Všetky spomínané produkty nájdete v základnej sade na gél lak, ktorá zachráni vašu starostlivosť o nechty v čase obmedzení nechtových salónov. A kto vie, možno sa vám to zapáči rovnako, ako mne a gél lak "na doma" sa stane vašim novým hobby.

 

Spolupráca s Aspira.sk