IDEME NA VÝLET

  

Poznáte to. Chystáte sa na predĺžený víkend, či plánovanú dovolenku a niekoľko dní pred odchodom zvažujete, čo všetko si so sebou vziať.

 Väčšinou s Marekom na krátke dovolenky, aj keď nazvala by som ich skôr výlety, cestujeme vlastným autom. Vtedy vôbec neriešim koľko si toho vezmem, pretože do nášho auta sa toho zmestí naozaj požehnane. Teplo, zima, taký outfit, onaký outfit... 3-dňovú tašku mám zbalenú ako na týždeň, no radšej mať toho viac a polovicu nepoužiť, než by mi malo niečo chýbať.

 

 

 

Horšie to však bolo v prípade cestovania lietadlom. Každý dobre vie, že batožina nesmie presiahnuť istú váhu, ak si nechcete všetko ostatné doplácať navyše a tak je treba zvážiť, čo všetko naozaj potrebujete a nechať aj nejaký voľný priestor na darčeky navyše. No keď si odmyslíme všetky tieto "obmedzenia", veľkou výhodou cestovania letecky je ušetrený čas a energia. Obrovské vzdialenosti zvládnete za pár hodín a nemusíte sústredene sledovať cestu a jazdné pruhy. Pár minútové "turbo" lety sú v pohode, no v prípade niekoľkých hodín vám začnú dochádzať nápady ako zabiť čas a vtedy prichádzajú na rad spoločenské hry.

 

 

 

 My sme teda naozaj hracie typy a v našej domácnosti by ste našli hneď niekoľko spoločenských hier, od klasických kariet, kde si úplne vystačíte aj dvaja, až po veľké hry pre partie. Preto, keď mi z ALBI prišli magnetické cestovateľské hry, presne som vedela, ako budeme tráviť čas v lietadle. Obrovskou výhodou týchto praktických hier je, že herný plán tvorí kovové balenie, po ktorom rozmiestňujete figúrky. Tak sa vám za jazdy nestane, že niektorú z nich niekde zapotrošíte, alebo vám vypadne.

 

 

 

Ponuku magnetických mini hier tvorí hneď niekoľko klasík, ktoré určite väčšina z nás pozná ešte možno z detstva a niektoré z nich objavíte prvý krát, ako aj my. Nám sa najviac pozdávali "zložitejšie" hry, pri ktorých musíte o čosi viac rozmýšľať, akými sú šachy a dáma. Tieto hry hrávame aj v "maxi" veľkosti doma a preto pre nás neboli žiadnou novinkou a v praktickom mini balení si ich teraz vieme brávať aj na cesty. Domino alebo jemu podobné typy hier, alebo napríklad aj Tangram, môžete pokojne hrávať aj s mladšími deťmi a nemusíte sa pri nich vôbec držať písaných pravidiel. Z tých pre nás menej známych hier, ktoré sme mali možnosť vyskúšať boli Vrhcáby (Backgammon) a Logik, ktoré nám potrápili mozgové závity, no rozhodne si aj s nimi užijete množstvo zábavy.

 Tieto mini verzie klasických hier oceníte na cestách či dovolenkách, alebo ako náhradu za  telefóny, ktoré často tieto hry ponúkajú v mobilných aplikáciách a strácajú tak to skutočné čaro zo spoločne stráveného času.

 

 Bonnet.ka

Spolupráca s ALBI

 Žiadne komentáre