Svadba,

NÁKUPY ONLINE


Hodiny strávené v nákupnom centre teraz strieda rovnaký čas surfovania na rôznych eshopoch. Táto mánia začala naberať na obrátkach s príchodom karanténnych opatrení a ľuďom to tak nejak ostalo. Jednoducho, ľudia sú pohodlní, čo i len chodiť do obchodov.

PREČO MERINO?


Úprimne sa priznávam, že pred tým, než sa nám drobec narodil, som vôbec netušila, čo je to merino. Nikdy sme ho nenosili a popravde som sa s ním ani nestretla. Malý dostal svoje prvé maličké merino body (to, čo je merino som si však uvedomila až o niečo neskôr), ale tak, ako ho dostal a pár krát obliekol, sme ho posunuli ďalej a nejak som to neriešila. Tam sa naša cesta so spomínaným materiálov rovno aj skončila.

MAMA ROKA

Dokonalý rodič z neba nespadol. Ani ja nie. No viem, že minimálne väčšina z nás (ak nie všetci) sa snaží byť tým najlepším rodičom pre svoje dieťa. Hlavne ale my mamky, no aj to mi trvalo istý čas, kým som si to uvedomila.

DETI A HRAČKY


Narodenie dieťaťa sa najčastejšie spája s nákupmi darčekov pre rodičov, respektíve pre dieťa. Pre to maličké bábätko, ktoré je na svete ešte len pár dní a k svojmu životu toho naozaj veľa nepotrebuje. Vo väčšine prípadov to základné už rodičia majú nakúpené a náhodné darčeky, ako pozornosť návštev, naozaj netreba. Minimálne u nás to tak bolo.

TRETÍ TRIMESTER, DENNÍK Č.11


Vitaj tretí trimester, asi najhoršie obdobie zatiaľ z celého tehotenstva. Nespoznávam sama seba a stavy, ktoré prežívam by som úplne najradšej preskočila, škoda, že na také niečo sa nedá vlastne vôbec ani len pripraviť.

SOM ZLÁ MAMKA?


Na čerstvé mamičky je v dnešnej dobe pôsobiaci veľký tlak ohľadom kojenia po pôrode. Niektorým to ide bez problémov, iné sa potrápia no rozbehnú a ďalším sa to nepodarí vôbec.  Ja som si tým taktiež prešla a vnímala som to tak, že žena jednoducho kojiť musí stoj čo stoj. 

POHYBY, DENNÍK Č. 10


Druhý trimester je už takmer na konci a ja sa pomaly začínam pripravovať na materskú. Neviem sa dočkať posledného dňa v práci a hoci sa nemám na čo sťažovať, moje tehotenské stavy mi už dávajú celkom dosť zabrať.