Svadba,

MAMA ROKA

Dokonalý rodič z neba nespadol. Ani ja nie. No viem, že minimálne väčšina z nás (ak nie všetci) sa snaží byť tým najlepším rodičom pre svoje dieťa. Hlavne ale my mamky, no aj to mi trvalo istý čas, kým som si to uvedomila.

DETI A HRAČKY


Narodenie dieťaťa sa najčastejšie spája s nákupmi darčekov pre rodičov, respektíve pre dieťa. Pre to maličké bábätko, ktoré je na svete ešte len pár dní a k svojmu životu toho naozaj veľa nepotrebuje. Vo väčšine prípadov to základné už rodičia majú nakúpené a náhodné darčeky, ako pozornosť návštev, naozaj netreba. Minimálne u nás to tak bolo.

TRETÍ TRIMESTER, DENNÍK Č.11


Vitaj tretí trimester, asi najhoršie obdobie zatiaľ z celého tehotenstva. Nespoznávam sama seba a stavy, ktoré prežívam by som úplne najradšej preskočila, škoda, že na také niečo sa nedá vlastne vôbec ani len pripraviť.

SOM ZLÁ MAMKA?


Na čerstvé mamičky je v dnešnej dobe pôsobiaci veľký tlak ohľadom kojenia po pôrode. Niektorým to ide bez problémov, iné sa potrápia no rozbehnú a ďalším sa to nepodarí vôbec.  Ja som si tým taktiež prešla a vnímala som to tak, že žena jednoducho kojiť musí stoj čo stoj. 

POHYBY, DENNÍK Č. 10


Druhý trimester je už takmer na konci a ja sa pomaly začínam pripravovať na materskú. Neviem sa dočkať posledného dňa v práci a hoci sa nemám na čo sťažovať, moje tehotenské stavy mi už dávajú celkom dosť zabrať.

VIEME POHLAVIE, DENNÍK Č.9

m pocit, že tieto týždne idú strašne pomaly, alebo je to len preto, že ja sa stále teším na ďalšiu poradňu a tak len odpočítavam dni. Tento týždeň to už ale bolo konečne tu a ja som naše bábätko opäť videla na ultrazvuku. Po mesačnom rozdiely sa mi už zdalo mega veľké oproti tomu, čo to bolo predtým, ale veľký ultrazvuk nás čakal až na ďalší deň.

DRUHÝ TRIMESTER, DENNÍK Č.8

 7.9.2022 Prvý polčas je už pomaly za mnou, no o mojom tehotenstve ešte stále takmer nikto netuší. Na oznámenie sme chceli počkať minimálne do 3D ultrazvuku, aby sme vedeli, že je všetko v poriadku, no ani teraz zatiaľ stále nemám za potrebu to niekomu vešať na nos.